0
 • محصولی در سبد نیست.
جستجو

چاپ کاغذ دیواری سه بعدی طرح دلخواه

تاریخچه چاپ کاغذدیواری سه بعدی
تاریخچه چاپ کاغذدیواری سه بعدی
تاریخچه چاپ کاغذدیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی چیست؟

برای تعریف کاغذ دیواری سه بعدی لازم است تا مقدمه ای در مورد کاین محصول داشته باشیم . که در زبان انگلیسی به آن wallpaper گفته می شود نوعی متریال چاپی بصورت رول که دارای پوشش از جنس کاغذ یا PVC و یا یصورت ترکیب ایندو برای نصب بر روی دیوار اماکن مختلف مسکونی ، اداری ، فروشگاه ها و… به منظور زیبایی با تنوع زیاد طرح ونقش در دکوراسیون داخلی ساختمان بکار برده می شود.

روش سنتی:

در گذشته رسم بر این بوده است که کاغذدیواری بصورت رول های از قبل چاپ شده با طرح و رنگهای ازقبل طراحی و چاپ شده بودند که عموما بصورت پترن(الگوی تکرار شونده) به چاپ می رسیدند ولی به لطف پیشرفت روز افزون چاپ دیجیتال رولی امکان چاپ دیجیتال کاغذ دیواری سه بعدی بوجود آمد.

ویژگیهای چاپ کاغذ دیواری:

آنچه تاکنون درمورد پوستردیواری مرسوم بوده یک سری wallpaper محدود در عرض شصت سانتیمتر بصورت رول کاغذ دیواری آماده موجود بوده. به لطف پیشرفت تکنولوژی چاپ لارج فرمت و همچنین گسترش تنوع متریال کاغذدیواری خام قابل چاپ این قابلیت بوجود آمده تا بتوان wallpaper را با سایز و طرح دلخواه با ویژگیهای منحصر به فرد دیگر به شما عزیزان ارائه کرد.

اولین ویژگی انتخاب طرح کاغذد یواری دلخواه با استفاده از آرشیو زیبا ،منحصربه فرد و با کیفیت بالا در چاپ پایتخت است،هرکد دارای یک کد بوده که می توان با ارایه این کد به سفارش گیرنده اقدام به ثبت سفارش نمود.

دومین ویژگی انتخاب سایز دلخواه کاغذ دیواری است که شما با اندازه گیری دیوار مورد نظر می توانید اقدام به سفارش پوستر دیواری مورد نظر بنمایید.
سومین ویژگی قابلیت چاپ پوستر با طرح دلخواه خودتان است.

منظور از سه بعدی چیست؟

منظور از پوسترهای دیواری سه بعدی امکان چاپ یک طرع سه بعدی که حالت پرسپکتیو گونه ای داشته باشد و احساس وجود عمق در تصویر را در ذهن تداعی می کند ، بر روی متریالی بنام کاغذ دیواری قابل چاپ دیجیتال می باشد.

ساختار تشکیل دهنده:

پوسترهای دیواری قابل چاپ معمولا از چند لایه شمال کاغذ و یک لایه pvc ویک لایه کوتینگ که بر رویه کاغذ دیواری کشیده می شود و آنرا با پوستر دیواری غیر قابل چاپ متمایز می کند و این لایه کوتینگ یا پوشش همان چیزی است که باعث جذب مرکب چاپ بر روی آن می شود.

تاریخچه کاغذ دیواری

دلیل اینگه گفته می شود تاریخچه کاغذ دیواری در واقع از چین باستان آغاز می‌شود این است که اولا مخترح کاغذ برای اولین بار چینی ها بوده اند و در ابتدا چینی ها کاغذ برنج را دیست یال قبل از میلاد مسیح بر روی دیوارهای خود می چسبانده اند.

گفته می‌شود که در قرن ۸ میلادی یک زندانی چینی راز کاغذ را بر عرب‌ها فاش نمود که در نتیجه آن‌ها نیز دانش کاغذسازی را به اروپا منتقل نمودند. پس از آن بسیاری از اروپائیان متمول به هنرمندان سفارش کاغذهای نقاشی شده در ابعاد وسیع را جهت نصب بر دیوارهای منازل خود می‌دادند، اما پوستردیواری واقعی با پیدایش صنعت چاپ متولد شد.

در گذشته چگونه تولید می شده؟

در دوران رنسانس ، پوستر های دیوار که با استفاده از تکنیک چاپ کلیشه چوبی تولید می‌شد، در میان اشراف اروپا محبوبیت یافت. از زمان قرون وسطی، طبقه تراز اول جامعه عادت به نصب فرشینه‌های تزئینی بر دیوارهای منازل خود داشتند. این فرشینه‌های تزئینی هم به اتاق رنگ می‌داد و هم به عنوان لایه‌ای عایق میان دیوار سنگی و فضای داخلی عمل می‌کرد و در نتیجه گرمای درون اتاق را حفظ می‌نمود.

کاغذ دیواری سه بعدی در چه مکانهایی کاریرد دارد؟

 •  کاغذ دیواری بجای رنگ آمیزی دیوار بویژه جاهایی که بوی رنگ ایجاد مشکل می کند و ممکن است افرادی به بوی آن حساسیت داشته باشند.
 • استفاده از پوستر دیواری برای اتاق کودک با انتخاب تصاویر کارتونی شاد و با کیفیت بالا
 • چاپ پوستردیواری سه بعدی برای دیوار پشت تلویزیون در سالن (tv room)
 • چاپ عکس عروسی و یا شخصی عکسبرداری شده برای اتاق خواب
 • استفاده  لوگو در داخل طرح و یا بصورت تکرار شونده مناسب جهت دفاتر کار ، سالن های آرایش و …
 • چاپ کاغذدیواری با تصاویر غذا مناسب جهت رستوران ها و …

جهت سفارش کاغذ دیواری لازم است از بخش فروش آنلاین سایت ما به آدرسspp.ir ویا پرکردن فرم سفارش کاغذ دیواری ، کد طرح مورد نظر را وارد کنید و یا در صورتی که میخواهید طرح خودتان را چاپ کنید ، تصویر مورد نظر را در محل مربوط آپلود کنید .

روش نصب کاغذ دیواری سه بعدی

مرحله یک: زیر سازی دیوار را بطور کامل انجام دهیم یعنی سطح دیوارهای موردنظر را آماده كنید. چنانچه گچ دیوار زخمی است و در جاهایی دارای فرورفتگی است آنها را با بتونه ترمیم كنید.

حتما بخوانید  کاغذ دیواری دلخواه

اگر در جایی رنگ دیوار پوسته شده است و یا دیوار موردنظر بسیار صیقلی و صاف است با كشیدن سنباده آن را كمی از حالت صیقلی خارج كنید تا كاغذ به خوبی برروی آن بچسبد.

در مرحله دوم : قسمت هایی از  سقف، در، پنجره ها و زوارها را رنگ كنید و سپس كاغذ دیواری را نصب كنید زیرا پاك كردن چسب كاغذ دیواری از روی سطوح رنگ شده راحت تر از پاك كردن رنگ چكیده برروی كاغذ دیواری است و در این صورت فاصله ای نیز در میان سطوح رنگ شده و پوشیده از كاغذ دیواری باقی نمی ماند.

بهتر است قبل از چسباندن كاغذ دیواری یك لایه آستر مخصوص برروی دیوارها بزنید. این لایه حفره های ریز  موجود در سطح دیوارها را پرمی كند.

طریقه برش:

ارتفاع دیوار ها  را اندازه بگیرید و كاغذها را در قطعات هم اندازه با ارتفاع دیوار به علاوه پنج الی ده سانتی متر اضافه ببرید و قطعه اضافی كاغذ را در پایین دیوار و محل اتصال آن با زمین به دقت ببرید.

چنانچه كاغذ دیواری شما طرح دار است باید طرح هر نوار كاغذ را با دقت با نوار بعدی تطبیق دهید. به این ترتیب باید نوارها را كمی بلندتر از دیوار ببرید تا امكان تطبیق دادن طرح فراهم باشد.

البته نصب کاغذ دیواری سه بعدی دارای روش نصب متفاوت تری می باشد و نیاز به تجربه بیشتری می باشد به این دلیل که اولا عرض متریال چاپی کاغذ دیواری سه بعدی یک متر بوده و در ثانی جفت کردن لت های کاغذ دیواری نیاز به تجربه بیشتری دارد.

پشت كاغذ دیواری ها را با قلم موی پهن به چسب آغشته كنید و آن را از بالا به پایین برروی دیوار بچسبانید. اگر كاغذ دیواری شما خود چسب است باید آن را قبلاً در آب سرد خیس كنید. دقت كنید كه این كار را با آب گرم انجام ندهید چون برخلاف تصور اغلب افراد كه آب گرم را برای این كار مناسب تر می دانند آب گرم باعث شسته شدن چسب كاغذ می شود.

روش جداکردن کاغذدیواری از دیوار:

 • اگر پس از مدتی مایل به تعویض كاغذ دیواری و کندن آن برای تعمیرات باشید، برای جداكردن كاغذ دیواری از دیوار آن را با محلول ۱ به ۲ مایع نرم كننده مثل شوینده ها پارچه با آب داغ و یا محلول یك فنجان سركه در یك گالن آب داغ خوب خیس كنید.
 • پس از ۱۵ دقیقه كاغذ دیواری ها به راحتی از دیوار جدا می شوند. اگر كاغذها راحت جدا نشدند از یك كاردك كمك بگیرید و كاغذها را از پایین به بالا بكشید.

روش انتخاب فایل چاپ پوستر دیواری

 • می توانید برای اتاق کودک می توان از چاپ پوستر با طرح شخصیت های کارتونی استفاده کرد
 • چاپ پوستر دیواری طبیعت، تصویر یک جنگل زیبا با درختانی موازی هم و دارای پرسپکتیو انتخاب کنید.
 • چاپ پوستر تصویر دریا ، ساحل ، گل و… برای احساس آرامش بیشترانتخاب کنید.
 •  چاپ پوستر با تصویر نقشه جهان ، یک شهر مدرن و … انتخاب کنید.

کسب اطلاعات بیشتر : تهران ضلع شمال غربی فلکه دوم صادقیه مجتمع تجاری صادقیه طبقه همکف واحد ۱۴ دفتر فنی و تبلیغات پایتخت تلفکس : ۰۲۱۴۴۰۳۹۱۶۹همراه : ۰۹۱۲۱۵۰۷۴۳۸ کسایی زاده

لیست قیمت چاپ کاغذ دیواری سه بعدی

نوع متریالتا 10 مترتا 50 مترتا 100 متر
چاپ بنر (2 پاس) 10 انس250002200020000
چاپ بنر (4 پاس) 10 انس300002500022000
چاپ فلکسی فیس (کره ای)650006000055000
چاپ وینیل (استیکر) براق700006500060000
چاپ وینیل (استیکر) مات ابریشمی1000009000080000
چاپ مش600005500050000
چاپ بک لایت800007500070000
چاپ سولیت600005500050000
چاپ روی چرم900008500080000
چاپ پارچه (پرچم)700006500060000

انتخاب کد طرح کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی
(۱) رای، میانگین: ۵ 
Shares