سربرگ دیجیتال

چاپ دیجیتال سربرگ A4 و A5

سربرگ ، برگه ای رسمی است که شامل آرم و لوگو، نام شرکت یا موسسه، شماره ثبت، آدرس، تلفن و ایمیل باشد، سربرگ جزو مهمترین و رسمی ترین اوراق ست اداری می باشد که بنا به نوع صحافی سربرگ (سرچسب ، تک برگی) ، جنس سربرگ (سریرگ تحریر و گلاسه) ، سایز سربرگ (سربرگ A4 ، سربرگ A5) ، تعداد رنگ بکار رفته در سربرگ (سربرگ تک رنگ ، دو رنگ ، چهار رنگ)، تعداد سفارش (زیر 1000عدد سربرگ دیجیتال ، بالای 1000 عدد سربرگ افست)د ارای انواع مختلفی می باشد  .

از سربرگ برای مکاتبات، قراردادها، اطلاعیه ها، پیش فاکتورها، دستورها و اوامر استفاده می شود که معمولاً توسط عموم مراکز دولتی و خصوصی مانند  وزارت خانه ها، شهرداری ها، اصناف، بانک ها، سازمان ها، اتحادیه ها و ... و همچنین اشخاص حقیقی مانند مهندسان، پزشکان، وکلا و ... مورد استفاده قرار می گیرد .

لازم است تاکید کنیم که از سربرگ ها صرفاً برای مکاتبات استفاده می شود و به هیچ وجه جنبه ی تبلیغاتی ندارند، به همین دلیل می بایست توضیحات و مواردی که لزوم معرفی به مخاطب را دارند در سربرگ آورده شود و نیازی به معرفی فعالیت ها، کالاها، خدمات و سایر موارد نیست.

سایز استانداردی که برای سربرگ ها در نظر گرفته می شود در قطع A4 (21 × 7/29 ) و A5 (8/14 × 21 ) می باشد. کاغذهایی که برای چاپ سربرگ استفاده می شوند عبارتند از تحریر 80 گرم، تحریر 100 گرم، کتان 120 گرم و گلاسه 135 گرم.

تفاوت چاپ سربرگ در چاپ افست و دیجیتال در قیمت، تعداد و مدل چاپ می باشد. در چاپ افست حداقل تیراژ 1000 عدد می باشد، ولی در چاپ دیجیتال، چاپ یک عدد هم امکان پذیر می باشد. در مورد قیمت نیز، چاپ افست بسیار به صرفه تر از چاپ دیجیتال می باشد، ولی موسسه ها و شرکت هایی که تعداد محدودی سربرگ نیاز دارند ( مثلا 50 عدد )، بهتر است از دیجیتال استفاده شود. در زمینه مدل چاپ هم تنها تفاوتی که بین چاپ دیجیتال و افست وجود دارد این است که در چاپ دیجیتال، 5 میلیمتر مارجین سفید از هر چهار طرف کاغذ اعمال می شود که یا باید برش خورده و کار نهایی کوچک تر شود و یا اینکه بر روی کاغذ بزرگتر چاپ شود و بعد از برش به سایز اصلی برسد.

محتوای بیشتر در این بخش: چاپ پاکت نامه دیجیتال »