فاکتور فروش و قبض رسید

چاپ فاکتور فروش، قبض و رسید

فاکتور یک سند رسمی و تجاری است که توسط فروشنده برای خریدار صادر می شود و نشان دهنده میزان بدهی خریدار به فروشنده است.
تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که کالا، خدمات یا محصولاتی برای ارائه دارند، ملزم به داشتن فاکتور فروش می باشند و تمام خریدارانی که دارای شریک کاری هستند و یا برای مجموعه، سازمان و یا شرکتی خرید خود را انجام میدهند، ملزم به ارائه فاکتور خرید به حسابداری خود هستند.


فاکتورهای فروش عموماً به صورت دو برگی چاپ می شوند که برگ اول ( کاغذ سفید ) به خریدار ارائه شده و برگ دوم ( کاغذ رنگی ) در اختیار فروشنده باقی می ماند. دلیل اینکه یک برگ فاکتور نزد فروشنده باقی می ماند این است که اولاً میزان فروش ماهانه خود را بصورت مکتوب داشته و محاسبه آن راحت می باشد، دوماً سندی در اختیار دارد که اگر در آینده مجددا مشتری نیاز به خدمات و کالای فروشنده داشت قیمت ارائه شده در گذشته را بداند و سوماً اگر فاکتور امانی باشد ( یعنی مشتری قصد دارد مبلغ فاکتور را در آینده پرداخت کند ) سندی در اختیار دارد که این میزان مبلغ را از مشتری خود طلب دارد.


فاکتورهای فروش هم در سایز A4 و هم در سایز A5 چاپ می شوند. این فاکتورها هم به صورت کاغذ معمولی و هم به صورت کاربن لس ( بدون نیاز به گذاشتن کاربن ) به همراه شماره، پرفراژ ، صحافی و سرچسب قابل ارائه می باشند.


قبض رسید
کاربرد قبض رسید این می باشد که شما خدمت، محصول و یا کالایی را قصد دارید به مشتری خود ارائه نمایید. در قبال دریافت مبلغی به عنوان بیعانه، شما یک قبض با مشخصات خریدار و ذکر تاریخ تحویل و مبلغ بیعانه به مشتری ارائه می کند که تضمین انجام خدمات از سوی شما می باشد. خریدار نیز موظف است در هنگام تحویل کالا یا خدمات، قبضی که از سوی شما دریافت نموده است را به شما تحویل دهد که به نوعی شخص صاحب خدمات و یا کالا را مشخص می نماید.


قبض ها در ابعاد مختلف چاپ میشوند، ولی بصورت تک برگی می باشند. به این صورت که یک بخشی از کاغذ قبض پرفراژ خورده و جدا می شود . بخشی که جدا شده به مشتری ارائه می شود و بخشی که در دسته قبض باقی می ماند برای فروشنده است.


چاپ دیجیتال پایتخت امکان چاپ قبض رسید و فاکتور فروش و پیش فاکتور را در هر تیراژ و با کمترین زمان و قیمت برای شما فراهم آورده است .

محتوای بیشتر در این بخش: « کارت پستال و کارت دعوت چاپ CD و DVD »