لمینت کشی

خدمات لمینت کشی پس از چاپ

لمینت کشی چیست ؟
لمینت لایه نازک پلاستیکی است که برای استحکام بیشتر کاغذ و جلوگیری از تا شدن، کثیف شدن و نفوذ آب بر روی کاغذ کشیده می شود . به این دلیل که هر دو طرف کاغذ نیاز به لمینت دارد، کاغذی که وارد دستگاه لمینیتور می شود، از هر دو طرف لمینت می شود که بنا به نیاز مشتری روی کار می تواند هم مات باشد و هم براق . که لمینت براق قابلیت شستشو با مایع های پاک کننده را دارد، ولی در فضاهای که نور مستقیم زیاد تابانده می شود، لمینت براق مناسب به دلیل انعکاس زیاد نور مناسب نمی باشد. ولی لمینت مات انعکاس نور را به صفر رسانده است ولی در عوض قابلیت شستشو را ندارد و لک و چربی را به خود جذب می کند .


توضیحاتی که در بالا ارائه شد مربوط به لمینت گرم بود؛ و اما لمینت سرد نوع دیگر لمینت می باشد. روال کار به این صورت است که کاغذ چاپی بعد از قرار گرفتن در دستگاه لمینیتور بدون هیچ حرارتی به کاغذ چسابنده می شود. تفاوت لمینت گرم و سرد در این است که لمینت سرد ظریف تر، نازکتر و گران قیمت تر می باشد .


لمینت سرد عموما برای ایجاد جلوه های هنری استفاده می شود و به دلیل گرماژ پایین تر از لمینت گرم، مانند سلفون ولی با کیفیت بالاتر می باشد. از انواع رایج لمینت سرد، نوع ماسه ای یا شنی آن می باشد که دارای بافت های ریز ( مانند کاغذ کتان ) بوده و جلوه رنگ و زیبایی کار را دو چندان می کند.


چاپ دیجیتال پایتخت با استفاده از دستگاه به روز لمینیتور امکان کشیدن لمینت بر روی کارهای چاپی شما را عرض یک متر با بهترین متریال، در سریعترین زمان ممکن و در تمامی انواع سرد و گرم امکان پذیر می نماید.

 

نمونه متریال لمینت ماسه ای