چاپ لیبل نیم تیغ

چاپ و برش برچسب

چاپ لیبل نیم تیغ به فرایند چاپ و انجام روکش درصورت لزوم و در نهایت برش خاص در اطرف بخشهای مرد نطر لیبل به نحوی که فقط لایه چسبدار برچسب برش دادشده و لایه زیر بدون برش باقی ماده است میگویند.

لیبل نیم تیغ

 

نیم تیغ لیبل چیست ؟

 شیت یا رول لیبل دارای رو لایه به هم چسبیده است یکی لایه رویین که بنا بر نوع لیبل از جنس پی وی سی یا کاغذ است و لایه زیر آن نوعی کاغذ نیم چسب یا لایه روغنی است دلیل آن هم جلوگیری از چسبیدن لایه چسبی به لایه زیرین است و معمولا زرد رنگ هم میباشد . نیم تیغ به تکنیک برش لایه چسبدار رویی بدون برش خوردن لایه زیرین میباشد.

در نتیجه وقتی شما محصول نهایی را تحویل میگیرید رول یا شیتی تحویل میگیرید که برچسب های برش خورده بر روی کاغذ نیم چسب یکپارچه چسبیده شده اند.و شما میتوانید براحتی آنها را از سطح زیرین جدا کنید.

چاپ لیبل نیم تیغ

 

آیا در مقابل لیبل نیم تیغ لیبل تمام تیغ هم داریم؟

جواب این سوال بله هست زمانی که فشار تیغ برش به حدی باشد که لایه نیم چسب زیرین را هم ببرد ما در نتیجه لیبل تمام برش خورده با طرع دلخواه را داریم مثل تصویری که در زیر نشان داده شده است.

ایراد لیبل برش خورده کامل این است که جدا کردن آن از سطح نیم چسب زیرین بوسیله ناخن یا شیئ تیز باید انجام شود که بسیار سخت و زمان بر است.

چاپ لیبل نیم تیغ

 

روشهای چاپ و برش برچسب:

  •  چاپ دیجیتال لیزری(شیت)
  • چاپ دیجیتال اکو سالونت (رول معمولا عرض یک متر)
  • چاپ دیجیتال لارج فرمت ایندور (بعلت نیاز به روکش کاربرد کمتری دارد)

چاپ لیبل نیم تیغ

 

روش های برش و نیم تیغ استیکر

  •  کاتر پلاتر (cuter plotter)

دستگاه کاتر پلاتر عملکری مشابه پلاتر دارد که با این تفاوت که بجای هد چاپگر دارای یک تیغ شبیه به یک سوزن است که با توجه به مختصات xوy که در نقشه برش وجود دارد اقدام به برش می نماید .نرم افزارهای وکتور بیس (برداری) نظیر کرل ، اتوکد ، ایلوستریتور ، می توانند خروجی قابل فهم برای دستگاه برش استیکر را ایجاد کنند .مقدار فشاری که تیغ کاتر بر روی متریال وارد می کند بستگی به نیم تیغ یا برش کامل بودن کار و همچنین گرماژ استیکر دارد.

دستگاه کاتر پلاتر میتواند استیکرهای چاپ شده را دور بری کند و یا استیکرهای رنگی شبرنگ و روز رنگ را ببرد.

  • برش شبرنگ و روز رنگ

شبرنگ و روز رنگ به استیکرهایی گفته می شود که روی آن چاپ انجام نمی شود بلکه خود استیکر رنگی است و دارای تنوع رنگی بالایی هم هست و از جمله رنگ های طلایی ، نقره ای و مشکی مات هم علاوه بر طیف گسترده رنگ ها موجود میباشد.

  • انواع دیگر استیکر چاپی بهمراه نیم تیغ

موارد دیگر که در ادامه ذکر شده اند در کارتن سازی یا چاپ افست با تیراژ های بالا کاربرد دارند و نیازمند به ساخت قالب اختصاصی هستند و خارج از حیطه کاری چاپ پایتخت میباشند .لازم به ذکر است علاوه بر لزوم سفارش در تیراژبسیار بالا زمان تحویل این نوع از چاپ و برش بسیار طولانی تر از چاپ دیجیتال و برش نیم تیغ کاتر پلاتر هست. 

دایکات فکی (Platen Die Cut Machine)

دایکات پینگ پونگی (Rail Cutting Machine)

دایکات روتاری یا دوار (Rotary Die Cutting)

دایکات

 

دستگاه نیم تیغ لیبل

برای اینکه بتوانیم لیبل چاپ شده بوسیله دستگاه چاپ دیجیتال، جدا از تکنیک چاپ آن، نیاز به دستگاهی هست که بتوان بوسیله آن دور چاپ مورنظر را برش داد. برای اینکار باید از دستگاه نیم تیغی استفاده کرد که توانایی تشخیص چاپ انجام شده را داشته باشد.

دستگاه های برش لیزر و کاتر پلاتر ها این کار را انجام می دهند.

دستگاه برش نیم تیغ استیکر

چاپ برچسب با طرح دلخواه

چاپ برچسب می تواند با طرح دلخوا شما برش بخورد مثلا اگر لوگو شما شکل خاصی داشته باشد، جدا از اینکه چه نوع تیغ برشی دارد، می توان اطراف آن را برش دهدو هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد.

چاپ برچسب تعداد کم

یک ویژگی مهم چاپ دیجیتال و برش قابلیت سفارش آن در تیراژمحدود و همچنین استفاده از دیتای متغییر در انواع لیبل و برچسب است.

چاپ لیبل نیم تیغ برش خورده

چاپ برچسب برند

چاپ و برش لوگو برند، یکی از پرکاربردترین انواع نیازهای لیبل است که میتوان برای بسته بندی هدایای شرکت ها، چسباندن لوگو خدمات خودرویی پشت شیشه ماشین و … از آن استفتده کرد.

چاپ لیبل نیم تیغ برش خورده

چاپ برچسب پشت چسب دار

در مواقعی که برش خاص، برای استیکر لازم نباشئ و با به دلیل پایین آوردن قیمت تمام شده در سفارش برچسب پشت چسبدار، میتوان باز هزینه مقرون به صزفه، چاپ برچسب پشت چسبدار را انجام داد.

برپسب پشت چسبدار در دو نمونه مات وبراق و عمچنین کرافت در بازار موجود است.

لیبل بدون نیم تیغ

چاپ برچسب پی وی سی

ویژگی اصلی لیبل پی وی سی که به آن چاپ برچسب ضد آب هم می گویند، این است که بدلیل جنس پی وی سی بودن، در محیط هایی که احتمال خیس شدن وجود دارد، بهتر است که از این متریال استفاده کرد.

چاپ برچسب ترانسپارنت

برچسب ترنسپرنت که اسم دیگر آن لیبل شیشه ای است، در بسته بندی نوشیدنی، مواد غذایی، نصب بر روی شیشه، نصب بر روی بدنه خودرو، برچسب لوگو، جعبه هاب بسته بندی، برچسب دوچرخه، برچسب موتور سیکلت و … کاربرد دارد.

چاپ برچسب جعبه

چاپ لیبل نیم تیغ

 

چاپ برچسب خوراکی

چاپ لیبل نیم تیغ

 

چاپ برچسب دایره ای

چاپ لیبل نیم تیغ برش خورده

 

چاپ برچسب روی شیشه

استیکر شیشه

 

 

چاپ برچسب روی محصولات

چاپ لیبل نیم تیغ محصولات

 

چاپ برچسب کاغذی

چاپ لیبل نیم تیغ

 

چاپ لیبل قالب دار

چاپ لیبل نیم تیغ برش خورده

 

چاپ برچسب بطری

لیبل نیم تیغ بطری

برش نیم تیغ کاترپلاتر

برش شبرنگ و روزرنگ

چاپ استیکر اکو سالونت

سوالات متداول

نیم تیغ بره برش لایه رویی چسبدار لیبل و باقی ماندن کاغذ زیر لیبل میگویند

لیبل کاغذی مات و براق  لیبل پی وی سی مات و براق (وینیل) و لیبل های پی وی سی روزرنگ و شبررنگ و … 

بنا به سایز لیبل و تعدادی که در شیتهای ما جای می شود نیاز به محاسبه دارد ولی در تیراژ پایین قابل سفارش هست

بله از طریق واتس اپ  تلگرام و ایمیل می توانید سفارش را ثبت نمایید

۵/۵ - (۱۹ امتیاز)