اسکن طولی

اسکن طولی به صورت سیاه و سفید و  رنگی با با سایز های مختلف تا عرض ۱۰۰ سانتی متر انجام می شود.

اسکن طولی اسناد

قبل از هر توضیحی راجع به اسکن طولی یا اسکن عریض بهتر است که ابتدا در مورد مفهوم واژه اسکن توضیح مختصری دهیم، اسکن به فرایند دیجیتالی کردن اسناد یا تصاویر چاپ شده است.
اسکن در علوم مختلف می تواند به معانی مختلفی ترجمه و برداشت شود ولی در مبحث ما منظور از اسکن تبدیل یک جنس فیزیکی مانند کاغذ به فایل دیجیتالی قابل پردازش در کامپیوتر است، حال این جنس می تواند یک کاغذ یا یک نقشه یا مواردی شبیه این باشد.

اسکن طولی چیست؟

اسکن طولی در واقع نوعی از خدمات اسکن است که برای مواردی که طول بالایی داشته باشند و نیاز به اسکن آن ها باشد و اسکنرهای معمولی به دلیل سایز بالای آن قادر به اسکن و تصویربرداری از آن نباشد به کار می رود از نمونه این موارد می توان به:

  • نقشه
  • کاغذ دیواری
  • پوستر
  • نقاشی
  • روزنامه
  • و موارد مشابه


    البته باید توجه داشت در این نوع اسکن هیچ اجباری به اینکه جنس مورد نیاز به اسکن کاغذ باشد نیست و هر جنسی با قطر کم و قابل انعطاف قابل اسکن است، البته در صورتی که موارد بزرگ و غیر قابل انعطاف نیز داشته باشید ما قادر به اسکن آن نیز هستیم، اطلاعات بیشتر

اسکن طولی با چه وسیله ای انجام می شود؟
اسکن طولی یا اسکن عریض معمولا با اسکنرهای مخصوص که به آن ها اسکنرهای نقشه یا اسکنرهای طولی یا اسکنرهای عریض می گویند انجام می شود؛ نمونه ای از این اسکنر را در تصویر پایین مشاهده می کنید. اسکنرهای عریض برندهای مختلفی دارند ولی در اصل همه آن ها برای یک مقصد ساخته شده اند؛ “دیجیتال سازی موارد سایز بزرگ” ؛ این اسکنرها با توجه به سنسورهای بکار رفته در آن ها، رنگ قابل اسکن، سایز قابل اسکن، سرعت اسکن، میزان دقت و … متفاوت میباشند.

اسکن اوراق بزرگ سایز A0

اسکن اوراق بزرگ سایز A1

اسکن اوراق بزرگ سایز A2

اسکن اوراق بزرگ سایز A3

قیمت اسکن طولی به شکل است؟

اسکن طولی یا همان اسکن عرضی تقریبا مشابه اسکن نقشه قیمت گذاری می شود، این موارد شامل سایز، (طول و عرض) ؛ جنس، دقت، نیاز یا عدم نیاز به ویرایش (منظور از ویرایش بازبینی، تصحیح رنگ، کراپ و … است). البته بیشتر برای به صرفه بودن انجام این نوع خدمات برآورد هزینه اسکن طولی را بر حسب متر انجام می دهند که اولا قابل مشخص سازی باشد، ثانیا قیمت آن مرقوم بصرفه باشد. فرم برآورد هزینه آنلاین

تیراژ در قیمت اسکن طولی موثر است؟

از آنجا که تقریبا در اسکنرهای طولی مراحل اسکن با دست انجام می شود (به جهت عدم وجود فیدر برای کشش اتوماتیک چند صفحه پشت سر هم) معمولا تیراژ تاثیر گذار نخواهد بود؛ ولی از آنجایی که تیم ما همیشه سعی بر پایین آوردن هزینه برای رضایت بیشتر مشتریان خود داشته است این آیتم را به عنوان آیتمی قابل تاثیر مشخص کرده است که اشخاص حقیقی یا حقوقی که تیراژهای بالایی جهت اسکن و دیجیتال سازی دارا می باشد متحمل هزینه های بالایی نشوند.

این خدمات یکی از محبوب ترین خدمات ما از نگاه مشتریان است، ما تا به امروز موارد زیادی همچون نقشه، روزنامه، کاغذ دیواری، نقاشی، پوستر و موارد مشابه را برای اشخاص حقیقی و حقوقی مختلف اسکن کرده ایم، جهت اطلاع از قیمت اسکن طولی و همچنین اطلاع بیشتر همچون مراحل انجام کار با کلیک بر روی این لینک به صفحه مربوطه مراجعه کنید. یا با شماره تماس های موجود در سمت راست و بالای صفحه با ما تماس حاصل نمائید .

اسکن اسناد و نقشه های سایز بزرگ یکی از محبوب ترین خدماتی است که مجموعه ی ما ارائه می دهد؛ ما می توانیم اسناد سایز بزرگ از جمله انواع نقشه های مهندسی، ساختمانی، شهرداری، راهداری، نقشه های هوایی، و سایر اسناد مانند طراحی های مهندسی، طراحی داخلی، عکس ها و پرتره های هنری، نقاشی های سیاه قلم، آب رنگ، پوستر، روزنامه و سایر موارد مشابه ابعاد بزرگ و کوچک را به فایل های دیجیتالی تبدیل نمائیم؛ این طیف حتی شامل نقاشی های روی بوم و شاسی نیز می شود. باید توجه داشت که اسکن باعث بهبود در نگهداری و صرفه جویی در هزینه های مربوطه می شود، خدمات اسکن ما از تیراژهای محدود شروع شده و تا تیراژهای میلیونی ادامه دارد. پس از اسکن ما می توانیم علاوه بر تحویل فایل خروجی، نقشه ها و سایر اسناد شما را در اندازه دلخواه با تیراژهای مختلف چاپ یا پرینت نمائیم حتی اگر یک عدد سفارش دارید هیچ نگران نباشید. مهسا کامپیوتر اینکار را برای شما انجام می دهد.

لیست قیمت اسکن

سایز اسکنتا 10 عددبالای 10 عدد
A450004000
A3100008000
A2--
A1--
A0--
اسکن طولی سیاه و سفید هر متر3500030000
اسکن طولی رنگی هر متر7000050000