کاغذ دیواری

چاپ پوستر دیواری

کاغذ دیواری دلخواه در اصل کاربرد جدیدی برای چاپگرهای فضای داخلی بسته (Indoor) تعریف شده‌اند و دقیقا شبیه یک پوستر دیواری بزرگ روی سطوح گوناگون نظیر گچ ، سنگ MDF و … با این چاپگرهای اکوسالونت قابل چاپ هستند. کاغذ دیواری (پوستر دیواری) با انواع طرح‌های عمومی که از قبل در آرشیو این دفتر موجود است و سفارشی که در اختیار خود کاربر است یا عکس صنعتی یا عکاسی صنعتی شده است در دکوراسیون دفاتر کار ، منازل،‌ رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و… مورد استفاده قرار می گیرد .

پوستردیواری در عرف بازار عناوین دیگری هم گفته میشه مثل کاغذ دیواری سه بعدی ، کاغذ دیواری دکوراتیو ، کاغذ دیواری چاپی ، شید تصویری و…

چاپ کاغذدیواری با طرح دلخواه

کاغذ دیواری سه بعدی چیست؟

برای تعریف کاغذ دیواری سه بعدی لازم است تا مقدمه ای در مورد کاین محصول داشته باشیم . که در زبان انگلیسی به آن wallpaper گفته می شود نوعی متریال چاپی بصورت رول که دارای پوشش از جنس کاغذ یا PVC و یا یصورت ترکیب ایندو برای نصب بر روی دیوار اماکن مختلف مسکونی ، اداری ، فروشگاه ها و… به منظور زیبایی با تنوع زیاد طرح ونقش در دکوراسیون داخلی ساختمان بکار برده می شود.

چاپ کاغذ دیواری دلخواه نوعی محصول چاپی دیجیتال لارج فرمت است که توسط دستگاه  اکوسالونت ویا یو وی چاپ می شود . طرح کاغذهای دیواری دلخواه را که البته باید دارای دی پی آی بالا باشد در عرض های یک متر و یا بالاتر ازهم جدا یا اصطلاحا لت بندی می شود.

انواع کاغذهای دیواری قابل چاپ دارای قابلیت شستشو بوده و در مقابل سایش از خود مقاومت نشان می دهدو این موضوع به لطف استفاده از جوهر های اکو سالونت می باشد.

منظور از پوستر سه بعدی چیست؟

منظور از پوسترهای دیواری سه بعدی امکان چاپ یک طرح سه بعدی که حالت پرسپکتیو گونه ای داشته باشد و احساس وجود عمق در تصویر را در ذهن تداعی می کند ، بر روی متریالی بنام کاغذ دیواری قابل چاپ دیجیتال می باشد.

تاریخچه کاغذ دیواری

دلیل اینگه گفته می شود تاریخچه کاغذ دیواری در واقع از چین باستان آغاز می‌شود این است که اولا مخترح کاغذ برای اولین بار چینی ها بوده اند و در ابتدا چینی ها کاغذ برنج را دیست یال قبل از میلاد مسیح بر روی دیوارهای خود می چسبانده اند.

گفته می‌شود که در قرن ۸ میلادی یک زندانی چینی راز کاغذ را بر عرب‌ها فاش نمود که در نتیجه آن‌ها نیز دانش کاغذسازی را به اروپا منتقل نمودند. پس از آن بسیاری از اروپائیان متمول به هنرمندان سفارش کاغذهای نقاشی شده در ابعاد وسیع را جهت نصب بر دیوارهای منازل خود می‌دادند، اما پوستردیواری واقعی با پیدایش صنعت چاپ متولد شد.

تاریخچه چاپ کاغذدیواری سه بعدی

کاغذ دیواری در گذشته چگونه تولید می شده؟

در دوران رنسانس ، پوستر های دیوار که با استفاده از تکنیک چاپ کلیشه چوبی تولید می‌شد، در میان اشراف اروپا محبوبیت یافت. از زمان قرون وسطی، طبقه تراز اول جامعه عادت به نصب فرشینه‌های تزئینی بر دیوارهای منازل خود داشتند. این فرشینه‌های تزئینی هم به اتاق رنگ می‌داد و هم به عنوان لایه‌ای عایق میان دیوار سنگی و فضای داخلی عمل می‌کرد و در نتیجه گرمای درون اتاق را حفظ می‌نمود.

ویژگیهای چاپ کاغذ دیواری:

آنچه تاکنون درمورد پوستردیواری مرسوم بوده یک سری wallpaper محدود در عرض شصت سانتیمتر بصورت رول کاغذ دیواری آماده موجود بوده. به لطف پیشرفت تکنولوژی چاپ لارج فرمت و همچنین گسترش تنوع متریال کاغذدیواری خام قابل چاپ این قابلیت بوجود آمده تا بتوان wallpaper را با سایز و طرح دلخواه با ویژگیهای منحصر به فرد دیگر به شما عزیزان ارائه کرد.

اولین ویژگی انتخاب طرح کاغذد یواری دلخواه با استفاده از آرشیو زیبا ،منحصربه فرد و با کیفیت بالا در چاپ پایتخت است،هرکد دارای یک کد بوده که می توان با ارایه این کد به سفارش گیرنده اقدام به ثبت سفارش نمود.

دومین ویژگی انتخاب سایز دلخواه کاغذ دیواری است که شما با اندازه گیری دیوار مورد نظر می توانید اقدام به سفارش پوستر دیواری مورد نظر بنمایید.

سومین ویژگی قابلیت چاپ پوستر با طرح دلخواه خودتان است.

چاپ کاغذ دیواری سه بعدی

کاربرد پوستر دیواری دکوراسیون داخلی:

کاغذهای دیواری برای مصارف دکوراسیون داخلی است که تکنولوژی چاپ دیجیتال به کمک طراحان داخلی آمده است . این نوع متریال ; اغلب می توانند حاوی طرح‌های خاصی همانند مناظر طبیعی ، چهره افراد و شخصیت ها ، طرح‌های تبلیغاتی محصولات و خدمات ، بافت کاغذ دیواری و چرمی باشند.

نحوه چاپ کاغذ دیواری

پوسترهای دیواری قابل چاپ معمولا از چند لایه شمال کاغذ در زیر کار و یک لایه pvc ویک لایه کوتینگ که بر رویه متریال خام کاغذ دیواری کشیده می شود و آنرا با پوستر دیواری غیر قابل چاپ متمایز می کند و این لایه کوتینگ یا پوشش همان چیزی است که باعث جذب مرکب چاپ بر روی آن می شود.

تاریخچه چاپ کاغذدیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سنتی:

در گذشته رسم بر این بوده است که کاغذدیواری بصورت رول های از قبل چاپ شده با طرح و رنگهای ازقبل طراحی و چاپ شده بودند که عموما بصورت پترن(الگوی تکرار شونده) به چاپ می رسیدند ولی به لطف پیشرفت روز افزون چاپ دیجیتال رولی امکان چاپ دیجیتال کاغذ دیواری سه بعدی بوجود آمد.

کاغذ دیواری سه بعدی در چه مکانهایی کاریرد دارد؟

 • کاغذ دیواری بجای رنگ آمیزی دیوار بویژه جاهایی که بوی رنگ ایجاد مشکل می کند و ممکن است افرادی به بوی آن حساسیت داشته باشند.
 • استفاده از پوستر دیواری برای اتاق کودک با انتخاب تصاویر کارتونی شاد و با کیفیت بالا
  چاپ پوستردیواری سه بعدی برای دیوار پشت تلویزیون در
 • سالن (tv room)
 • چاپ عکس عروسی و یا شخصی عکسبرداری شده برای اتاق خواب
 • استفاده  لوگو در داخل طرح و یا بصورت تکرار شونده مناسب جهت دفاتر کار ، سالن های آرایش و …
 • چاپ کاغذدیواری با تصاویر غذا مناسب جهت رستوران ها و …

روش نصب کاغذ دیواری سه بعدی

 • مرحله یک: زیر سازی دیوار را بطور کامل انجام دهیم یعنی سطح دیوارهای موردنظر را آماده کنید. چنانچه گچ دیوار زخمی است و در جاهایی دارای فرورفتگی است آنها را با بتونه ترمیم کنید.
 • اگر در جایی رنگ دیوار پوسته شده است و یا دیوار موردنظر بسیار صیقلی و صاف است با کشیدن سنباده آن را کمی از حالت صیقلی خارج کنید تا کاغذ به خوبی برروی آن بچسبد.
 • در مرحله دوم : قسمت هایی از  سقف، در، پنجره ها و زوارها را رنگ کنید و سپس کاغذ دیواری را نصب کنید زیرا پاک کردن چسب کاغذ دیواری از روی سطوح رنگ شده راحت تر از پاک کردن رنگ چکیده برروی کاغذ دیواری است و در این صورت فاصله ای نیز در میان سطوح رنگ شده و پوشیده از کاغذ دیواری باقی نمی ماند.
 • بهتر است قبل از چسباندن کاغذ دیواری یک لایه آستر مخصوص برروی دیوارها بزنید. این لایه حفره های ریز  موجود در سطح دیوارها را پرمی کند.

کاغذ دیواری

طریقه برش:

 • ارتفاع دیوار ها  را اندازه بگیرید و کاغذها را در قطعات هم اندازه با ارتفاع دیوار به علاوه پنج الی ده سانتی متر اضافه ببرید و قطعه اضافی کاغذ را در پایین دیوار و محل اتصال آن با زمین به دقت ببرید.
 • چنانچه کاغذ دیواری شما طرح دار است باید طرح هر نوار کاغذ را با دقت با نوار بعدی تطبیق دهید. به این ترتیب باید نوارها را کمی بلندتر از دیوار ببرید تا امکان تطبیق دادن طرح فراهم باشد.
 • پشت کاغذ دیواری ها را با قلم موی پهن به چسب آغشته کنید و آن را از بالا به پایین برروی دیوار بچسبانید. اگر کاغذ دیواری شما خود چسب است باید آن را قبلاً در آب سرد خیس کنید.
 • دقت کنید که این کار را با آب گرم انجام ندهید چون برخلاف تصور اغلب افراد که آب گرم را برای این کار مناسب تر می دانند آب گرم باعث شسته شدن چسب کاغذ می شود.

(البته نصب کاغذ دیواری سه بعدی دارای روش نصب متفاوت تری می باشد و نیاز به تجربه بیشتری می باشد به این دلیل که اولا عرض متریال چاپی کاغذ دیواری سه بعدی یک متر بوده و در ثانی جفت کردن لت های کاغذ دیواری نیاز به تجربه بیشتری دارد)

روش جداکردن کاغذدیواری از دیوار:

اگر پس از مدتی مایل به تعویض کاغذ دیواری و کندن آن برای تعمیرات باشید، برای جداکردن کاغذ دیواری از دیوار آن را با محلول ۱ به ۲ مایع نرم کننده مثل شوینده ها پارچه با آب داغ و یا محلول یک فنجان سرکه در یک گالن آب داغ خوب خیس کنید.
پس از ۱۵ دقیقه کاغذ دیواری ها به راحتی از دیوار جدا می شوند. اگر کاغذها راحت جدا نشدند از یک کاردک کمک بگیرید و کاغذها را از پایین به بالا بکشید.

چاپ عکس روی کاغذ دیواری:

 1. می توانید برای اتاق کودک می توان از چاپ پوستر با طرح شخصیت های کارتونی استفاده کرد
 2. چاپ پوستر دیواری طبیعت، تصویر یک جنگل زیبا با درختانی موازی هم و دارای پرسپکتیو انتخاب کنید.
 3. چاپ پوستر تصویر دریا ، ساحل ، گل و… برای احساس آرامش بیشترانتخاب کنید.
 4. چاپ پوستر با تصویر نقشه جهان ، یک شهر مدرن و … انتخاب کنید.

چاپ پوستر دیواری

 

دستگاه چاپ کاغذ دیواری

چاپ کاغذدیواری توسط دستگاه های خاصی انجام می شود که قابلیت چاپ رولی را دارند که دز ادامه توضیح خواهم داد.

 1. دستگاه اکوسالونت:
  دستگاه اکوسالونت در عرض های ۱۶۰سانت الی ۳۲۰ سانت قابلیت چاپ دارند. دقت چاپ دستگاه اکوسالونت درحال حاضر ۱۴۴۰ دی پی و قابلیت شستشو با شوینده غیر مخرب و دستمال نرم را دارد
 2. دستگاه یو وی :
  دستگاه چاپ رول یو وی قابلیت چاپ تا ۱۴۴۰Dpi و قابلیت شست و شو بالا تر نسبت به چاپ اکو سالونت ولی با هزینه چاپ بسیار بالاتر که بعلت قیمت بالا درصد پایینتری از سهم بازار چاپ کاغذ دیواری را به خود اختصاص داده.
 3. چاپ سالونت:
  اگرچه چاپ پوستر را میتوان با دستگاه سالونت (دستگاه بنر) انجام داد ولی بعلت کیفیت بسیار پایینتر نسبت به سایر روشها اصلا توصیه نمی شود.

چاپ پوستر دیواری

چاپ پوستر با کیفیت بالا

برای چاپ پوستر باکیفیت بالا در مرحله اول نیاز به فایل با کیفیت بالا داریم .منابع فایل با کیفیت بالا وبسایت های تصاویر استاک نظیر شتاتر استاک ، freepic و بسیاری از وبسایت های فروش فایل پریمیوم در ایران که براحتی و تنوع بالا قابل تهیه هستند. چاپ پوستر با عکس دلخواه اصلی ترین وپژگی این محصول است که لازم است با کارشناسان چاپ پایتخت مشورت کنید.

چاپ پوستر دیواری ارزان

در مورد تهیه پوستر دیواری ارزان در یک مقاله مفصل توضیحات کاملی داده ایم که از طریق این لینک میتوانید اطلاعات مفیدی بدست آورید.

چاپ پوستر دیواری

سفارش کاغذ دیواری

سفارش کاغذ دیواری در چاپ پاینخت بصورت آنلاین انجام میشود .برای انتخاب تصویر مورد نظرتان میتوانید از بخش فروشگاه سایت ما آقدام به خرید نمایید و یا با ارسال پیام به ایمیل یا پیام رسان چاپ پایتخت در بخش تماس باما نمونه طرح و متریال را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

چاپ پوستر دیواری

دیدگاهتان را بنویسید

5/5 - (1 امتیاز)