چاپ دیجیتال ورقی کونیکا

پرینت ترنگی چیست؟

پرینت رنگی که اصطلاح درست تر آن، چاپ دیجیتال لیزری ورقی، که عبارت است از فرایند انتقال متن و عکس از طریق رنگدانه های پودری، برروی کاغذ و مقوا و … میباشد.
در این فرایند رنگدانه ها که بصورت پودر هستند از طریق باردارشدن بوسیله لیزر، تشکیل تصویر در چار رنگ CMYK را میدهند ودر نهایت بوسیله حرارت و فشار برروی متریال تثبیت میگردند.
کونیکا مینولتا چاپ دیجیتال

ابعاد پرینت رنگی

 • پرینت رنگی a5
  این سایز بیشتر مناسب چاپ تراکت ، چاپ انواع بلیط ، آی دی کارت و …
 • پرینت رنگی a4
  چاپ رنگی آ۴ بسیار کاربرد بالایی دارد که در اینجا بعضی از آنها را معرفی میکنم:

  بروشور سه لت، سربرگ، رزومه، کاتالوگ، کارت دعوت و کارت پستال و ….
 • پرینت رنگی a3
  سایز آ۳ برای کاتالوگ دولت، جلدکتاب، فولدر، مجله بوکلت و ….
 • پرینت رنگی +a3
  سایز های پلاس در چاپ دیجیتال بیشتر در مواقعی کاربرد دارند که ما نیاز به سایز واقعی پس از دوربری نیاز داریم همچنین در جلد کتاب هم کاربرد دارد.
 • بنر پرینت تا ابعاد ۳۱در ۱۰۰سانتیمتر
  بنر پرینت چاپ دیجیتال در ابعاد خیلی بزرگ است و کاربرد محدودی دارد مثلا در صحافی کتاب عرضی که نیاز به حدود ۸۵سانت چاپ یا بیشتر در چاپ دیجیال داریم.

پرینت رنگی برروی چه نوع کاغذهایی قابل چاپ هست؟

برای اینکه بدانید چه کاغذهایی قابلیت پرینت رنگی در ذیل این مطلب لیست کاملی از چاپ دیجیتال رنگی برای شما تهیه کرده ایم که باتوجه به تیراژ و گرماژ(تحریر ، ۱۳۵گرم گلاسه ، ۱۷۰گرم گلاسه ، ۲۰۰گرم گلاسه ، ۲۵۰گرم گلاسه ، ۳۰۰ گرم گلاسه ،پشت چسبدار، لیبل شیشه ای ، کوتد موندی و…) که بصورت نزولی در نرخنامه تدوین گردیده است.
 • تحریر
 • ۱۳۵گرم گلاسه
 • ۱۷۰گرم گلاسه
 • ۲۰۰گرم گلاسه
 • ۳۰۰ گرم گلاسه
 • پرینت رنگی گلاسه
 • پشت چسبدار
 • لیبل شیشه ای
 • کوتد
 • کتان۱۲۰گرم
 • کتان ۳۰۰گرم
 • کالک
 • کرافت
کاغذ چاپ دیجیتال

پرینت رنگی با کیفیت

پرینت رنگی ارزان با کیفیت بالا! اگر برایتان این سوال به وجود آمده باشد که تعرفه و نرخ‌نامه پرینت رنگی چقدر است، ما در این مطلب، با ارائه‌ی ادله‌ی کافی، بهترین پاسخ را به سوال شما خواهیم داد.

در ابتدا باید بدانیم که هیچ ارزانی خارج روال معمول قطعا بدون دلیل نیست!!!!

نرخنامه مصوب اتحادیه برای هر برگ پرینت رنگی بر روی کاغذ تحریر ۲۵۰۰ تومان قیمت گذاری شده است.

اگر برایتات این سوال بوجود آمده باشد که تعرفه و نرخنامه پرینت رنگی چقدر است ما در این مطلب جواب سوال شما را می دهیم.

چاپ دیجیتال کالیبراسیون رنگ

قیمت تمام شده یک برگ پرینت رنگی :

این قیمت گذاری در تاریخ فروردین ۱۴۰۰ برآورد شده و با توجه به تورم شدید کشور عزیزمان ایران کلیه قیمت ها به دلار هم مقیاس گذلری شده اند.

درحال حاضر قیمت دلار ۲۵۰۰۰ تومان
قیمت یک ست تونر فابریک دستگاه های آفیس کونیکا مینولتا ۳۲۰ دلارآمریکا  معادل ۸ میلیون تومان است(حتما در سایت های داخلی و خارجی سرچ کنید).

بنا بر ادعای شرکت سازنده ، یک ست تونرفابریک ۳۰٫۰۰۰ برگ چاپ میکنه که البته تجربه ما ماکسیمم ۲۰٫۰۰۰ برگ با پوشش فقط ۵درصد هست و اگر پوشش رنگ به ۸۰ در صد یرسه این تعداد به ۲۰۰۰ تا هم میرسه!!! یعنی قیمت هربرگ ۴۰۰ تومان بعلاوه ۱۵۰ تومان هزینه کاغذ مجموعا ۵۵۰ تومان یعنی بیشتر از ۲ سنت دلار آمریکا .

 • این هزینه ها بدون در نظر گرفتن هزینه های :
 • حاشیه سود چاپخانه
 • سرشکن شدن هزینه استهلاک دستگاه در سال
 • هزینه قطعات مصرفی
 • سرشکن شدن هزینه های برق ، اپراتور ، پرتی ، مالیات و …

میباشد.

نرخنامه ای که اتحادیه چاپ و پلات مورخ تیرماه ۹۹ تعیین کرده ، ۲۵۰۰ تومان یعنی معادل ۱۰ سنت هست که با توجه به هزینه های ذکر شده برای خورده فروشی منطقی بنظر میاد.

و قیمتی که ما برای عمده فروشی در نظر گرفتیم ۷۵۰ تومان یعنی معادل ۳ سنت هست.

 

گول خوردن کجای این ماجرا جا داره؟

دقت کنین جایی دارین گول میخورین که قیمتی زیر ۲ سنت ۵۰۰ تومان با ادعای استفاده از تونر فابریک به شما داده میشه.

در ابتدا باید بدانیم که هیچ ارزانی خارج روال معمول قطعا بدون دلیل نیست!!!!

نرخنامه مصوب اتحادیه برای هر برگ پرینت رنگی بر روی کاغذ تحریر ۲۵۰۰ تومان(۱۰سنت) قیمت گذاری شده است که البته چند ماه هست که هیچ تغییری پیدا نکرده البته این قیمت برای چاپ بر روی کاغذ گلاسه۱۳۵ ، کوتد موندی(عروسکی) ، کتان ، تحریر ۱۰۰ گرم، گلاسه ۲۰۰ گرم ، گلاسه ۳۰۰گرم ،A4،A3 متفاوت می باشد که براس سهولت درآوردن قیمت در تیراژهای مختلف ما جدولی تهیه کردیم که در انتهای محتوا خدمتتان عرض می نماییم.

پرینت رنگی ارزان

 1. نوع ماشین چاپ کونیکا مینولتا ، شارپ ، کنون ، اپسون ، زیراکس و.. که مقایسه این ماشین ها خود مقوله خاصی است که نیاز به یک مبحث جداکانه داردکه ولی در این میان ماشین های چاپ شارپ بی کیفیت ترین و درنتیجه ارزان ترین بهای تمام شده پرینت رنگی را دارد و اگر برای شما فقط و فقط ارزان بودن پرینت رنگی مهم است به سراغ این نوع چاپ بروید.
 2. دومین عامل مهم در چاپ رنگی باکیفیت نوع تونر رنگی مورد استفاده است که البته به لطف حضور فعال برادران چینی تنوع بسیار زیادی دارد(که متاسفه بسیاری از همکاران ما برای سود بیشتر ویا قیمت خیلی ارزان غیر متعارف از این نوع تونرها استفاده می کنند)
 3. باتوجه به روکرد چاپ دیجیتال پایتخت در رضایتمندی مشتری در زمینه دریافت خدمات با قیمت ارزان و همچنین ایجاد ارزش با ارائه بالاترین کیفیت از جدیدترین ماشین کونیکا مینولتا با سرعت ۶۵ برگ در دقیقه و همچنین استفاده از تونر فابریک بالاترین کیفیت ممکن پرینت رنگی دجیجیتال را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

چاپ دیجیتال کالیبراسیون رنگ

پرینت رنگی چگونه انجام می‌شود و چه تفاوتی با پرینت معمولی دارد؟

برخلاف چاپ ساده‌ی سیاه و سفید یا تک رنگ، پرینت رنگی، به فرآیند بازتولید یک تصویر یا متن به‌صورت رنگی گفته می‌شود. طی این فرایند، مطالب و تصاویر به‌صورت رنگی در صفحات چاپ‌شده تکثیر می‌شوند. برای انجام چاپ رنگی از فرآیند «چهاررنگ» برای تولید طیف کاملی از رنگ‌ها استفاده می‌شود. در فرآیند چهاررنگ، آنچه که قرار است چاپ شود، به سه رنگ اصلی و رنگ مشکی، که برای چگالی و ایجاد کنتراست در تصویر به‌کار گرفته می‌شود، تقسیم می‌گردد.

برای این که از تعرفه و قیمت پرینت رنگی و جزئیات آن آگاهی بیشتری داشته باشید، همین حالا با چاپ پایتخت از طریق چت واتس اپ یا شماره تلفن‌های مندرج در سایت، با ما تماس بگیرید.

کاربرد پرینت رنگی:

پرینت رنگی ورقی در اکثر محصولات چاپ دیجیتال کاربرد دارد که در زیر به بعضی از آنها اشاره خواهم کرد:

قیمت پرینت رنگی ۱۴۰۱

قیمت پرینت رنگی در تهران

جدیدترین مطالب

محصولات جدید

نمونه کارها

قیمت پرینت رنگی

در حال حاضر چاپخانه ما دارای ۳ دستگاه کونیکا که یکی از دستگاه های صنعتی رده ۶۵۰۰ و دوتا دیگه ۶۵۲ DS آفیس هستن البته دستگاه های ما سالیانه بروزرسانی میشن

چاپ پایتخت از ابتدای شروع فعالیت تا حالا همیشه از تونر فابریک استفاده کرده که این امر باعث افزایش کیفیت و رضایت مشتریها و درنهایت افزایش طول عمر دستگاه هامون شده

ما دارای لیست قسمتی هستیم که بصورت پلکانی طراحی شده و شما با مراجعه به سایت میتونین اون رو ملاحظه بفرمایین

دیدگاهتان را بنویسید

4.9/5 - (16 امتیاز)